Zimná limitovaná edícia NOV a HROZNO, ručne farbená vlna, 100g

NOVINKA! Na skúšku vám prinášame zimné tmavé farby na pleteniny, do ktorých sa chcete zamotať a schovať ako do ochrannej kukly alebo na zimný spánok...
Zároveň by sme touto limitkou rady otestovali dve nové farby, čierny NOV a temnofialové HROZNO, pretože ak budú mať vašu pozitívnu spätnú väzbu, zaradíme ich do našej stálej palety!

Vyberte si variant:

Cena od 12,00 €
ONA patrí medzi prvé priadze zo slovenskej ovčej vlny, ktoré vracajú lokálnu vlnu na trh. Je poddajná, pružná, veľmi odolná, takmer univerzálna a samozrejme hrejivá a zdravá :-) 

Viac o priadzi ONA nájdete TU.

Česanec pochádza z vlny slovenských oviec plemena suffolk, odchovanej a spracovanej na Slovensku. Suffolky majú vlnu pružnú a nadýchanú, odolnejšiu a menej sa žmolkujúcu, vhodnú na zhotovovanie priadzí na najrôznejší textil.

Česanec je prameň vlny (resp. iného, načesaného vlákna), ktorý slúži ako polotovar predovšetkým na pradenie priadze na vretienku alebo kolovrátku.

Viac o česanci suffolk nájdete TU.


V prípade priadze ONA je k vlne plemena suffolk, ktoré jej prepožičiava trvácnosť a nadýchanosť, primiešaná štipka vlny z plemena valaška, ktoré zasa podporuje jej pevnosť. Žmolky na nej tak skoro neuvidíte.

Ako "zlatý stred" medzi rôznymi typmi vlny sa výborne hodí na vrchné odevy: vesty, svetre, ponožky a rukavice. Odolnejšie povahy z nej pokojne znesú aj šatku, čiapku či rolák, citlivejším pokožkám poslúži skvelo na tašky, papuče, či bytový textil.