Kniha Ručné spracovanie vlny

In slovak only

Knižka je prvý manuál v slovenčine k ručnému spracovaniu vlny od surového rúna po upradenú priadzu.

Knižka Ručné spracovanie vlny vás prevedie procesom od prania a triedenia surového ostrihaného rúna, cez česanie, pradenie na vretienku, pradenie na kolovrátku, súkanie a fixovanie priadze - až k prvému vlastnému pradienku.

Knižka má 92 strán s popisom procesu a názornými farebnými fotkami

15.00 €

S potešením hlásime, že kniha Ručné spracovanie vlny je späť!

Knižka je prvý manuál v slovenčine k ručnému spracovaniu vlny od surového rúna po upradenú priadzu. Po dvoch rokoch existencie sa jej celý prvý náklad vypredal a trištvrte roka sme čakali na dotlač.

Máte radi ovčiu vlnu a radi by ste sa o nej nielen dozvedeli viac, ale si aj vyskúšali prastaré remeslo pradenia?Možno vlastníte ovce, alebo poznáte niekoho kto ich má a viete, že drvivá väčšina vlny sa na Slovensku vyhodí. Možno Vám je to ľúto a premýšľate čo s ňou, možno viete o niekom, kto by ju rád spracoval a nevie ako na to.

  • Knižka Ručné spracovanie vlny vás prevedie procesom od prania a triedenia surového ostrihaného rúna, cez česanie, pradenie na vretienku, pradenie na kolovrátku, súkanie a fixovanie priadze - až k prvému vlastnému pradienku.

Remeslo pradenia u nás v poslednom polstoročí takmer nebolo vidno, a priemyselné spracovanie vlny na Slovensku je v žalostnom stave. Za posledné roky sa však záujem verejnosti o tento úžasný materiál znovu obnovuje, pribúdajú ľudia, ktorí s vlnou pracujú a pribúdajú aj tí, ktorí sa pradenie chcú naučiť.