Návod na pletenie - VESTA (PDF)

Predstavujeme náš prvý autorský návod na pletenie. Produkt je v elektronickej podobe, po prijatí platby vám bude ako PDF zaslaný na mail. 

Poznámka: ak objednávate len návod (odporúčame uistiť sa, že ste naozaj na nič nezabudli :)), pri platbe prosím zvoľte osobný odber ako spôsob doručenia, aby vám nebolo naúčtované poštovné. 

Výhody Vesty:

  • zohreje najdôležitejšie orgány v tele

  • poslúži, keď je vo svetri ešte príliš teplo

  • máte voľnejšie ruky

  • omnoho lepšie sa zmestí pod kabát či bundu

  • ľahko ju skombinujete s ďalším svetrom či vrstvou, keď prituhne

  • hodíte ju na seba, keď vybehnete za kuriérom a udrží vás v teple lepšie než rozopnutá mikina :-)

  • upletením v nej získate nenahraditeľnú stopu ručnej práce - či už si ju spravíte sami, alebo niekoho o upletenie požiadate (a patrične oceníte)

5.00 €

Vesta je vymyslená špeciálne pre našu slovenskú vlnenú priadzu ONA, aby ste si v praxi mohli odskúšať, ako sa nosí a hreje.

Veľkosti: S a M (3 klbká ONA) , L (4 klbká ONA)

Rozmery: Dĺžka 80, 82, 84cm, šírka v prieramkoch (sú nižšie na drieku) 44, 47, 54cm

Návod je podrobný a jednoduchý, zvládne ho aj neveľmi skúsený pletiar a navyše sa naučí pár nových vecí :-)

Pre zjednodušenie nákupu a ako darčekové balenie sme pre vás pripravili Balíček na pletenie - VESTA, kde nájdete podľa zvolenej veľkosti potrebný počet klbkiek ONA a vytlačený návod, všetko zabalené v papierovej obálke, ktorú možete znova použiť.

Použíté sú anglické skratky so slovenskými vysvetlivkami, pretože sú jednotné a umožňujú vám pustiť sa sebavedomejšie aj do anglických návodov.

Vesta je pletená odspodu nahor. Zadný diel je predĺžený skrátenými radami, takže vaše ľadviny ostanú v bezpečí :-) Po upletení tela vesty sa pletie zvlášť predný a zadný diel. Tie sa navrchu na pleciach spoja a naberú sa očká na rolák.

Návod si dokážete ľahko sami prispôsobiť - či už chcete Vestu dlhšiu, kratšiu, širšiu, užšiu. Skúsenejší pletiari si jednoducho môžu doplniť vzor či zmeniť rolák na iný typ výstrihu.

Chceme vidieť všetky vaše verzie - pošlite nám fotky na info@mokosa.sk alebo označte na sociálnych sieťach ako #mokosavesta alebo #vestamokosa