Ľubovníkový pulóver VAJANA ručne farbený a pletený

Vypredané

Ponúkame na predaj a liečivé hrejivé nosenie náš prototyp raglanového pulóvra VAJANA.

Je pletený z priadze ONA, ručne farbenej ľubovníkom bodkovaným, ktorý sme vlastnoručne zbierali na letný slnovrat 2022, podľa nášho autorského návodu. Je to jedinečný, neopakovateľný kúsok, ktorý lichotivo sadne takmer akejkoľvek postave.

380,00 €

Začiatkom roka 2023 sme vydali svoj prvý návod na pletený raglanový pulóver a nazvali ho VAJANA. Na začiatku celého tvorivého procesu bolo päť klbiek našej priadze zo slovenskej vlny, ONA, ktorú sme farbili ľubovníkom bodkovaným. Čakali na poličke a chceli sa stať svetrom - a bolo im vyhovené :-) Pulóver dostal názov VAJANA práve podľa svätojánskych ohňov, pretože v tomto čase sa zbierajú liečivé byliny, ktoré môžu človeku odovzdávať svoje benefity aj v prípade, že sa nimi farbí textil a nosí sa na tele.

Sveter je teda farbený ručne, prírodne, liečivou bylinou a je tak nielenže nezávadný, ale priam liečivý :-)

Na vytvorenie návodu bolo potrebné upliesť niekoľko kusov svetra, aby sa vychytali všetky nedostatky...ľubovníkový sveter bol teda znova prepletený do dokonalosti vo veľkosti M. Keďže tento kúsok máme navyše, rady sa oň s vami podelíme a poskytneme niekomu z vás príležitosť užiť si na vlastnej koži plody našej milovanej ručnej práce.

Pletenina je vzdušná a pružná, zároveň ale pevná a hrejivá - prispôsobí sa postave a overili sme si, že polichotí skutočne každému telesnému typu. Bez problémov sa do šírky natiahne o ďalších 10cm, je pletený tak aby na páse a ramenách jemne obopínal ruky a boky.

Rozmery (veľkosť M-L):

Obvod hrudníka: 51x2 (102cm)

Dĺžka pulóvra: 61cm

Dĺžka rukáva od pleca: 66cm

Šírka spodného patentu: 37cm