Podpora pre slovenskú vlnu

Nie každý, kto fandí slovenskej vlne, pradie alebo pletie. Vieme, že vás je vo vlnenej komunite veľa a sme za vás nesmierne vďačné, preto sme vytvorili možnosť, ako nás môžete podporiť, aj ak si nechcete kupovať vlnenú priadzu a česance.

Naša misia

Našu prácu s láskou a nadšením venujeme lokálnej slovenskej vlne. Keďže za posledné desaťročia jej hodnota (neprávom) poklesla a chovatelia márne hľadajú odbyt pre strižnú vlnu, rozhodli sme sa, že slovenskej vlne vrátime jej právoplatné miesto na výslní.

Pre nás to obnáša nesmierne veľa práce, ktorá je zatiaľ nezaplatená - od vyhľadávania chovateľov s kvalitnou vlnou na spoluprácu, cestovania za vlnou, jej ručného triedenia, vybavovania jej spracovania, až po manipuláciu s hotovou priadzou či česancami, farbenie, premotávanie, prevádzkovanie e-shopu a sociálnych sietí, príprava a tlač grafiky, fotenie, písanie popisov a článkov, plánovanie obchodu, nekonečné porady a vybavovanie objednávok.

Príbeh slovenskej vlny nájdete TU

Ručná práca 

Aj keď naším zámerom je priniesť na trh strojovo spracovanú slovenskú vlnu (a to z dôvodu, aby sme jej ročne zachránili pred vyhodením viac a aby ste si ju mohli kúpiť za dostupné ceny), drvivá väčšina našej práce prebieha v malom, remeselne a ručne.

Česance a priadzu ručne vážime, prevíjame, štítkujeme, farbíme (alebo dávame farbiť), balíme a nosíme na poštu. Okrem toho neustále vymýšľame pre vás nové varianty a produkty, aby ste videli čo všetko lokálna slovenská vlna dokáže, keď sa jej venuje láskyplná pozornosť.

Pradieme a pletieme vzorky, aby sme samy vedeli najlepšie, ako sa s ňou pracuje, vymýšľame a pletieme návody, vytvorené našim priadzam a vám na mieru.

Dávame si záležať na tom, aby ste u nás mali kvalitný a pozorný zákaznícky servis, sledujeme vaše komentáre, správy, maily, venujeme sa vám keď potrebujete poradiť, píšeme newslettere aby vám nič pekného od nás neuniklo.

Produkty  

Od štartu Mokoše v novembri 2021 sme našu škálu produktov rozšírili z pôvodných piatich priadzí v prírodnej farbe o:

- ručne farbenú stálu paletu v ôsmich farbách - priadze nájdete TU

- limitovanú edíciu prírodne farbenej priadze, na ktorú samy zbierame rastliny, farbíme a prevíjame - limitka TU

- návody na pletenie, ktoré samy dizajnujeme, testujeme a spisujeme

- darčekové balíčky - návody a balíčky TU

- darčekovú poukážku - nájdete TU

- pomôcky na spracovanie vlny: vretienka, hrebene na česanie vlny, knihu Ručné spracovanie vlny - pomôcky TU

- trojmesačný mystery klub podľa ročného obdobia - limitovanú ručne farbenú edíciu vo vopred vybraných neopakovateľných farebnostiach - aktuálne LETO TU

- nové česance lokálnej plemennej vlny - česance na pradenie TU

- kopu informatívnych článkov na blogu o slovenskej vlne - blog TU

- súťaže

S čím bojujeme a prečo potrebujeme podporiť 

Vieme, že každý projekt potrebuje svoj čas na rozbeh a vybudovanie klientely, ktorá otestuje jeho produkty a zvolí si, či sa bude rada vracať. Tešíme sa z každého jedného z vás, kto sa stal naším zákazníkom, najradšej by sme vás po jednom vyobjímali :-)

Mokoša žije a ide jej to, náklady však stále ďaleko prevyšujú zisky a my máme neustále viac a viac práce, ktorú robíme naozaj rady, ale takmer zdarma. Na to, aby sme dokázali do Mokoše investovať toľko energie a úsilia ako doteraz (a viac!) však potrebujeme, aby nás recipročne podporovala. Obe sa musíme venovať ďalším prácam, ktoré nám pomáhajú sa uživiť, ale najradšej by sme sa naplno venovali už hlavne Mokoši - len si predstavte koľko ešte potenciálu má!

Ako to funguje 

Link alebo QR kód v spodnej časti stránky vám umožnia podporiť nás akoukoľvek sumou, ktorú si sami zvolíte

Ak už vlny máte dosť, alebo jednoducho priadzu a česance nevyužijete, ale veľmi sa vám páči naša práca a chcete aby sme v nej pokračovali, budeme zo srdca vďačné za každý príspevok

Finančné prostriedky budú použité výhradne na podporu nášho projektu Mokoša, tak aby sme mohli realizovať aj mnoho našich ďalších nápadov a plánov pre záchranu slovenskej vlny!

Vďačné budeme samozrejme aj za akékoľvek iné vyjadrenie podpory, milé slová a správy, zdieľanie nášho webu, produktov či postov na sociálnych sieťach a šírenie dobrého mena Mokoše!

Vopred vám všetkým srdečne ďakujeme a tešíme sa spolu s vami na žiarivú budúcnosť slovenskej vlny! :-)

Viac o nás si môžete prečítať TU.