SPIN BOX - De Luxe

Prinášame vám pozorne vybratú, nakombinovanú a v darčekovej krabici naaranžovanú chuťovku na pradenie! 

Ak radi testujete pradenie rôznych vlákien, alebo to chcete s pradením skúsiť, je tu náš SPINBOX DE LUXE - rozšírený a bohatší balíček na pradenie, kde nájdete výber zo všetkých našich česancov, knihu Ručné spracovanie vlny, spúšťacie vretienko a ešte niečo navyše!

S našim SPINBOXOM DE LUXE sa vďaka knihe a vretienku môžete rovno naučiť priasť, získate potrebné informácie o vlne a postupe práce a užijete si príjemné učenie sa a rozširovanie svojich pradiarskych zručností!

Obsah balíčka nájdete nižšie - líši sa podľa toho, či si vyberiete farebnú alebo natural variantu.

Vyberte si variant:

Cena od 55,00 €

SPINBOX DE LUXE sme vymysleli pre letnú akciu Tour de Fleece (info nájdete TU), ale poslúži kedykoľvek! Vytvorili sme ho v niekoľkých variantách:

  • SPINBOX DE LUXE natural: kniha Ručné spracovanie vlny, spúšťacie vretienko, 100g česanca Texel, 100g tenučkého prameňa OBLAK Romney, 50g česanca Suffolk, 50g česanca Valaška, 50g česanca mix (zmes vlny zo slovenských plemien oviec) a za hrsť (cca 20g) kučierok z nečesanej vlny.

  • SPINBOX DE LUXE art: kniha Ručné spracovanie vlny, spúšťacie vretienko, 100g česanca Texel, 100g tenučkého prameňa OBLAK Romney, 50g česanca Suffolk, 50g česanca Valaška, 50g česanca mix (zmes vlny zo slovenských plemien oviec) a za hrsť (cca 20g) kučierok z nečesanej vlny.

  • vo farebných kombináciách ručne česanej vlny si môžete vybrať z 5 variant: Pole, Vatra, Sen, Poludnie, Zore

Mokoša propaguje slovenskú plemennú vlnu, preto je náš SPINBOX nakombinovaný z česancov vlny rôznych plemien oviec. Zámerom je, aby ste si vyskúšali, ktorá vlna sa ako pradie, ako sa správa, na čo je vhodná.

Viac o vlne jednotlivých plemien nájdete v našich článkoch:

O vlne Texel

O vlne Suffolk

O vlne Valaška

O vlne Ouessant

O vlne Charollais

O vlne merino