SPIN BOX

Prinášame vám pozorne vybratú, nakombinovanú a v darčekovej krabici naaranžovanú chuťovku na pradenie! Ak radi testujete pradenie rôznych vlákien, alebo to chcete s pradením skúsiť, je tu náš SPINBOX - balíček na pradenie, kde nájdete výber zo všetkých našich česancov a ešte niečo navyše!

S našim SPINBOXOM si teda môžete užiť príjemné učenie sa a rozširovanie svojich pradiarskych zručností!

Obsah balíčka nájdete nižšie - líši sa podľa toho, či si vyberiete farebnú alebo natural variantu.

Vyberte si variant:

Cena od 30,00 €

SPINBOX sme vymysleli pre letnú akciu Tour de Fleece (info nájdete TU), ale poslúži kedykoľvek! Vytvorili sme ho v niekoľkých variantách:

  • SPINBOX natural: 100g česanca Texel, 100g tenučkého prameňa OBLAK Romney, 50g česanca Suffolk, 50g česanca Valaška, 50g česanca mix (zmes vlny zo slovenských plemien oviec) a za hrsť (cca 20g) kučierok z nečesanej vlny Romney.

  • SPINBOX art: 50g ručne načesanej vlny vo farebnej kombinácii podľa vlastného výberu, 50g česanca Texel, 100g tenučkého prameňa OBLAK Romney, 50g česanca Suffolk, 50g ručne farbeného česanca Suffolk, za hrsť (cca 20g) nečesaných ručne farbených kučierok Romney

  • vo farebných kombináciách ručne česanej vlny si môžete vybrať z 5 variant: Pole, Vatra, Sen, Poludnie, Zore

Mokoša propaguje slovenskú plemennú vlnu, preto je náš SPINBOX nakombinovaný z česancov vlny rôznych plemien oviec. Zámerom je, aby ste si vyskúšali, ktorá vlna sa ako pradie, ako sa správa, na čo je vhodná.

Viac o vlne jednotlivých plemien nájdete v našich článkoch:

O vlne Texel

O vlne Suffolk

O vlne Valaška

O vlne Ouessant

O vlne Charollais

O vlne merino